קטנועים

 

קטנועים

עד לפני מספר שנים קטנוע היה כינוי לרכב דו-גלגלי בנפח מנוע קטן שנועד לנסיעות עירוניות ומקומיות. אלא שהעולם השתנה, הטכנולוגיה המוטורית התקדמה, התחבורה התפתחה והיום ניתן לרכוש קטנועים בנפחי מנוע גדולים כמו של אופנועים ועם ביצועים שפעם היו שייכים רק לקטגוריות מסוימות של אופנועים. בקיצור, קטנוע זה הרבה יותר מקטנוע אבל המונח נשאר.

ההבדל בין אופנועים לבין קטנועים הוא בתנוחת הישיבה והנהיגה. קטנועים מאפשרים ישיבה טבעית עם ברכיים צמודות, כמו בנהיגה במכונית, בעוד אופנועים מחייבים פיסוק רגליים משני צדי הכלי. יש כמובן גם הבדלים טכניים, טכנולוגיים וצורניים אך אלה נובעים מן ההבדל המהותי של אופן השליטה בכלי הדו-גלגלי.

קטנוע הוא כלי תחבורה שנולד לפני כמעט 100 שנים מתוך מחשבה על שימושיות. קטן, פשוט, זול, זריז, גמיש ונוח. בדיוק מה שצריך מי שמסתובב באזורים אורבניים ולא רוצה לעמוד בפקקי הרחוב או לחפש חניה שעה ארוכה. המראה של הקטנועים הוא פריצת דרך בעיצוב פוקציונאלי שהפכה לאייקון עיצובי אופנתי, אמנותי ותרבותי. היום כבר ניתן לראות קטנועים שמותחים את העיצוב הקטנועי המפורסם לכיוונים חדשים הואבים את השראתם מעולמות מוטוריים אחרים – אופנועים, רכב חשמלי וכד'.

ימאהה מייצרת מגוון גדול של קטנועים החל מ-50 סמ"ק ועד קטנועי כביש כבדים בנפח מנוע של 530 סמ"ק. גם לרוכב הישראלי מציע יאמהה מגוון אפשרויות החל מ-125 סמ"ק ועד 530 סמ"ק. מבחר הקטנועים של ימאהה – הקולקציה – כולל קטנועים בעיצוב קלאסי, קטנועים בעיצוב "אופנועי" וקטנועים בעלי מראה חדשני דינאמי "חללי".

המגוון מתאים לכל סוגי המשתמשים, החל מצעירים שמחפשים ניידות מירבית במינימום הוצאות ועד מנהלים שמחפשים נוחות ויוקרה בלי להתפשר על נגישות וזריזות.

קטנועי ימאהה מספקים את הפתרון המושלם לכל סוגי הנסיעות, בעיר ובכביש הפתוח. בחר את הימאהה שלך.

 

 

 

scroll up